Zabudowy samochodów dostawczych :: kontener, skrzynia, plandeka, brygadowy, wywrotka

www.renaultdostawcze.pl

RENAULT MASTER BRYGADOWY
Podwójna kabina składana
RENAULT MASTER IZOTERMA
Furgon izotermiczny
YouTube
Zabacz nasze filmy
BUS PLANDEKA
Zestaw międzynarodowy do transportu od 8 do 12 europalet.

Doradztwo

Zabudowa specjalistyczna szyta na miarę.kliknij tutaj

Gwarancja

 

Gwarancja najwyżej jakości zabudowy.kliknij tutaj

Finansowanie

 

Promocyjny kredyt i leasing banku Renault.kliknij tutaj

eSalon

Internetowy salon samochodów dostawczych.kliknij tutaj

Jak wybrać samochód dostawczy?

O ile kupując samochód do użytku prywatnego można wybór uzasadnić kryteriami estetycznymi ("kupiłem Megane, bo mi się podoba") o tyle przy samochodach dostawczych kryteria wyboru powinny być związane głównie z funkcjonalnością i kosztami użytkowania. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę:

  • typ nadwozia
  • ładowność i objętość przestrzeni ładunkowej
  • typ silnika i wyposażenie
  • rodzaj napędu
  • sieć serwisową
  • cenę
  • sposób finansowania i korzyści podatkowe
  • ... kryteria estetyczne :)

TYP NADWOZIA Samochód z homologacją ciężarową to niekoniecznie musi być tzw. "blaszak". Jeżeli samochodem ma jeździć zwykle jedna osoba, a duża przestrzeń ładunkowa nie jest głównym kryterium wyboru, to bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup Clio Societe. Samochód ten oferuje komfort jazdy właściwy pojazdom osobowym, co cieszy kierowcę. Z drugiej strony pojazd taki oferuje pełne odliczenie podatku VAT, co cieszy przedsiębiorcę. Nie każdy handlowiec wozi ze sobą to, czym handluje - czasami po prostu jeździ z laptopem i próbkami produków na spotkania do klientów. Bywa, że w takich przypadkach przyjazd do klienta samochodem osobowym (bo przecież tak Clio Societe wygląda z zewnątrz) jest po prostu bardziej stylowy i lepiej postrzegany niż przyjazd tzw. "blaszakiem".

ŁADOWNOŚĆ I OBJĘTOŚĆ PRZESTRZENI ŁADUNKOWEJ W grupie pojazdów o DMC 3.5 t z homologacją ciężarową można wybierać począwszy od Clio, którym można przewieźć ok. 500 kg a skończywszy na Mastrze, którym można przewieźć ok. 1600 kg. To teraz, żeby nadać artykułowi nieco bardziej naukowy charakter - pokuszę się o systematykę oferowanych pojazdów. SEGMENT B, czyli miejski kompakt. Przedstawicielem tej grupy jest Clio Societe. Mogą nim jeździć dwie osoby (to warunek do pełnego odliczenia VAT), Samochód, który wygląda i jeździ jak osobowy. Jest łatwy do parkowania i bardzo przyjemny w prowadzeniu. Do kupienia w cenie pojazdu miejskiego.

TYP SILNIKA W autach dotawczych klienci najczęściej wybierają silnik diesla i to się pewnie jeszcze długo nie zmieni. Pojazdy z silnikami zasilanymi olejem napędowym zwykle są tańsze w eksploatacji niż te, które mają silniki benzynowe. Zatem przy stosunkowo ciężkich ładunkach i długich trasach wybór jest prosty - diesel. Dla stosunkowo niedużych przebiegów i pojazdów mniejszych, jak Clio Societe, Dokker czy Kangoo Compat lepszym wyborem będzie tańszy w zakupie silnik benzynowy. W większości przypadków do silników Renault możliwy jest montaż instalacji LPG firmy Landirenzo. Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy chcą połączyć styl pracy silnika benzynowego z niskimi kosztami eksploatacji właściwymi jednostkom wysokoprężnym. Alternatywą zarówno dla silników zasilanych olejem napędowym jak i benzynowych są silniki elektryczne. Od roku 2012 Renault oferuje takie samochody również w grupie pojazdów dostawczych. Zasięg pojazdów elektrycznych nie jest jeszcze tak duży, jak pojazdów z silnikami spalinowymi. Dlatego pojazdy tego typu są dedykowane głównie tym, którzy mają stosunkowo niewielkie przebiegi. Samochód elektryczny jest pojzadem cichym i zeroemisyjnym - to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy dostarczają towar np. sklepiku na starówce czy restauracji położonej w parku - wszędzie tam, gdzie nie można lub nie wypada jeździć pojazdem z silnikiem spalinowym ("Nie zabieraj do lasu spalin i hałasu").

RODZAJ NAPĘDU W pojazdach Renault oferujemy napęd: • przedni – pozwala na niższe prowadzenia podłogi w przedziale ładunkowym, a co za tym idzie łatwiejszy do niej dostęp. • tylny – lepiej sprawdza się w pojazdach, które przewożą ciężkie ładunki lub ciągną przyczepy. Tylny napęd w Renault Master oferowany jest zarówno przy pojedynczym jak i przy podwójnym kole. Dla tych, którzy jeżdżą w szczególnie trudnym terenie oferowana jest blokada mechanizmu różnicowego.

KRYTERIA ESTETYCZNE I WIZERUNKOWE Jeżeli już przedsiębiorca wydaje owe kilkadziesiąt czy stokilkadziesiąt tysięcy złotych, to ma prawo oczekiwać, że kupi coś, co mu się podoba :) Wzornictwo samochodów Renault od lat bywa uważane za atrakcyjne i miłe dla oka. Wielką wagę przywiązujemy też do tego, by przy samochodach modyfikowanych współpracować z najlepszymi dostawcami, gwarantującymi najwyższą jakość zabudów. Wiemy bowiem, że samochód - nawet ten dostawczy - to również wizytówka firmy.

Poznaj promocyjny LEASING banku RENAULT!

FINANSOWANIE

Poznaj program Renault Business Finance!

FINANSOWANIE

Poznaj promocyjny KREDYT banku RENAULT!

FINANSOWANIE

Możesz dzwonić od poniedziałku do piątku w godz. 9-17.

ZADZWOŃ LUB NAPISZ

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Fakty z rynku

Wyjątkowa oferta
Najbogatsza rodzina pojazdów użytkowych!

Statystyka
Od lat nr 1 w Europie na rynku pojazdów dostawczych!

Sprawdź nas
Zrobimy zabudowę Twoich marzeń!

Z przymrużeniem oka :)

Żona mówi do męża:
- Już trzy miesiące zastanawiasz się jaki kupić samochód, a mnie zaproponowałeś małżeństwo już w trzecim dniu znajomości!
- Ależ kochanie. Kupno samochodu, to poważna sprawa...