samochody dostawcze i zabudowy

Ambulans (sanitarka, karetka pogotowia) to specjalistyczny środek transportu sanitarnego przeznaczony do przewozu chorych lub rannych. Oprócz transportu, w zależności od typu, samochód zapewnia podstawowe oraz zaawansowane leczenie i monitorowanie pacjentów.

  1. OPIS
  2. FOTO
  3. POBIERZ

Ambulanse na bazie furgonów stanowią większość ambulansów ratunkowych w Polsce. Podstawowym ich atutem jest niższa cena zakupu niż kontenerów budowanych na bazie platformy. Parametry techniczne i jakościowe dotyczące ambulansów drogowych określa Polska Norma PN-EN 1789:2008 "Pojazdy medyczne i ich wyposażenie - ambulanse drogowe". Według tej normy, w zależności od wzrastającego poziomu leczenia, które może być wykonane, wśród ambulansów drogowych wyróżnia się:

Typ A: ambulans do transportu pacjentów - ambulans drogowy skonstruowany i wyposażony do transportu pacjentów, co do których nie przewiduje się, że zostaną pacjentami w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. 

Typ B: ambulans ratunkowy - ambulans drogowy skonstruowany i wyposażony do transportu, podstawowego leczenia i monitorowania pacjentów.

Typ C: ruchoma jednostka intensywnej opieki ambulans ratunkowy - ambulans drogowy skonstruowany i wyposażony do transportu, zaawansowanego leczenia i monitorowania pacjentów.

zapytaj o ofertę na Renault Master
e-mail:  zapytaj@RenaultDostawcze.pl
telefon: +48 663 399 388